1325 (1025) 2018-06-08 - 2018-06-14

Biznes na szóstkę

Zwycięzca Gdyńskiego Biznesplanu 2018// fot. Kamil Złoch

Zwycięzca Gdyńskiego Biznesplanu 2018// fot. Kamil Złoch

4 czerwca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się wielka gala konkursu Gdyński Biznesplan 2018, który w tym roku skierowany był do przedsiębiorczych studentów. Spośród 11 finalistów wyłoniono laureata nagrody głównej – Igora Kaczmarczyka. Jego pomysłem na biznes jest Sukcynolab – Antybakteryjne ekstrakty z bursztynu. Laureat otrzymał 30 000 zł oraz szereg nagród rzeczowych i usług ułatwiających rozpoczęcie własnego biznesu.

Przyznane zostały także dwa wyróżnienia – pierwsze dla Pawła Zabornego i Mateusza Kaźmierczaka za LetMeNote oraz drugie dla Mariusza Jakubowskiego za Fairmental #PijeszFair.
Gdyński Biznesplan jest zaproszeniem do tego, by zmierzyć się z własnymi marzeniami. Od 16 lat jesteśmy świadkami narodzin niezwykłych idei, które pomagamy przekuć na świetne plany biznesowe. Wszystkie projekty, które są zgłaszane do konkursu, otaczane są opieką, wsparciem, doradztwem i myślę, że jest to ogromny kapitał dla wszystkich tych, którzy w tym konkursie startują. Dlatego też jestem głęboko przekonany, że każdy z nich jest zwycięzcą – mówił podczas otwarcia prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
Zwycięski biznesplan Igora Kaczmarczyka – Sukcynolab – Antybakteryjne ekstrakty z bursztynu to połączenie nauki z biznesem. Proponowanym produktem firmy będzie gama aktywnych surowców kosmetycznych lub farmaceutycznych (w szczególności przeciwko antybiotykoopornym szczepom bakteryjnym) produkowanych z bursztynu bałtyckiego dzięki opracowanej w Amber Laboratories technologii.

Pierwsze wyróżnienie otrzymał biznesplan Pawła Zabornego i Mateusza Kaźmierczaka dotyczący autorskiej aplikacji LetMeNote do analizy i przetwarzania dźwięku. Za jej pomocą można przerabiać utwory muzyczne na zapis nutowy komputerowo, z dokładnością do 99%, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, jakie generowałoby opracowywanie nut przez ludzi.
Natomiast drugie wyróżnienie to Fairmental #PijeszFair – biznesplan Mariusza Jakubowskiego, który dotyczy kombuchy, bezalkoholowego napoju na bazie herbaty, który powstaje w procesie fermentacji przy udziale bakterii i drożdży. Proces ten trwa od 7 do 20 dni. Słodki napar herbaty zamienia się w tym czasie w kwaskowaty, orzeźwiający, lekko owocowy i musujący napój o bardzo dobrych właściwościach zdrowotnych.
Laureaci konkursu otrzymali szereg nagród rzeczowych i usług ułatwiających rozpoczęcie własnego biznesu, m.in.: nagrody finansowe: zwycięzca – 30 tys. złotych, I wyróżnienie – 10 tys. złotych, II wyróżnienie – 5 tys. złotych), sprzęt komputerowy wysokiej klasy, nieodpłatny udział w podyplomowych studiach menedżerskich, kurs językowy, hosting strony internetowej przez 2 lata, porady ekspertów, rekomendacje oraz promocję nagrodzonych projektów.
Gratulujemy.

  • ikonaOpublikowano: 07.06.2018 15:12
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.06.2018 15:16
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona