1321 (1121) 2018-05-11 - 2018-05-17

Arka nie obroniła Pucharu Polski

Piłkarze Arki Gdynia nie zdołali powtórzyć zeszłorocznego wyczynu, kiedy to w Warszawie sięgnęli po Puchar Polski. Tym razem podopieczni Leszka Ojrzyńskiego musieli uznać wyższość Legii Warszawa 1:2 (0:2). Honorową bramkę dla żółto-niebieskich zdobył w końcówce Dawid Sołdecki. Spotkanie z trybun PGE Narodowego oglądało ponad 47 tysięcy osób, w tym liczna grupa kibiców z Gdyni.
W porównaniu z ostatnim meczem ligowym z Piastem Gliwice szkoleniowiec żółto-niebieskich Leszek Ojrzyński dokonał w składzie trzech korekt. Do pierwszej „jedenastki” wrócili: Damian Zbozień, Marcin Warcholak oraz Andrij Bogdanow. Natomiast w bramce od początku zagrał Pavels Steinbors.
Gdynianie przystępowali do starcia z mistrzem Polski nie tylko jako obrońcy tytułu, ale także gospodarze meczu.
Ze względu na przerwę wywołaną użyciem środków pirotechnicznych, sędzia Pior Lasyk doliczył aż 10 minut. Arka ambitnie walczyła do końca i zdołała strzelić kontaktową bramkę.