1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”. To rezultat dotychczasowych działań prowadzonych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Na wystawie prezentowany jest owoc pracy polskich projektantów.
Wystawa czynna do 10 czerwca.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 roku stał się pryzmatem rozbijającym społeczeństwo na tysiące rozproszonych jednostek.
Wystawę można oglądać do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza 5 kwietnia o godz. 19.00 na wernisaż wystawy „Geometria Krajobrazu”. Wernisaż zostanie połączony z projekcją filmu dokumentalnego „Kielecka Szkoła Krajobrazu”. Wystawa gotografii nieżyjącego już Pawła Pierścińskiego (twórcy tzw. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu) została przygotowana przez jego ucznia, gdynianina Sebastiana Bacia. Wystawę będzie można oglądać do 30 kwietnia.
Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Jolanty Żelaznej-Stapf pt. „Piastowskie władczynie i królowe”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-19.00 do 19 kwietnia.
***
Wymiennikownia (ul. Kartuska 20B) zaprasza na wystawę zdjęć młodego gdyńskiego artysty Michała BuSzu Musz „Młody indywidualizm” w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98).
Wstęp wolny.
***
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę fotograficzną Katarzyny Rohdy „Zamknięte historie”. Wystawę można oglądać do 10 kwietnia.
***
Traffic Design zaprasza do galerii w tuBazie (w parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291) na wystawę Pawła Ryżko inspirowaną twórczością Aleksandra Wata.
Wydarzenie współfinansowane przez miasto.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę prac dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół „W okularach lub bez”. Wystawa to zbiór prac podopiecznych z pracowni Joanny Damrat. Młodzi artyści po raz kolejny zaprezentują swoją twórczość malarską i rzeźbiarską w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie do 13 kwietnia. Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni Koło Plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza 5 kwietnia o godz. 18.00 na wystawę malarstwa Lidii Cieślińskiej „Według wielkich mistrzów”. Wystawę będzie można oglądać do 30 kwietnia. Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Designu (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 6 kwietnia o godz. 18.00 na wernisaż wystawy „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce”. Znajdą się na niej prace znanych polskich ilustratorów inspirowanych twórczością Karola Śliwki. To pierwsze z wydarzeń w ramach cyklu „Śliwka razy 3”.
Karol Śliwka jest jednym z najważniejszych polskich projektantów grafiki użytkowej. Podczas swojej przeszło 60-letniej kariery stworzył setki znaków graficznych, z których wiele funkcjonuje do dzisiaj. Projekty takie jak PKO, Instytut Matki i Dziecka, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wciąż zaskakują swoją prostą formą.

ikona