1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Sukcesy pływaków „Delfina”

Pływacy KS Delfin Gdynia z sukcesami brali udział w Międzynarodowym Mitingu Pływackim na pływalni olimpijskiej w Berlinie.
W zawodach startowało 1000 pływaków z Niemiec, Czech i Polski. Zawodnicy trenerów Przemysława Czokowa i Artura Ziniewicza zdobyli 32 medale i zajęli 5. miejsce w klasyfikacji punktowej.
Szymon Leszega zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej OPEN za wynik na dystansie 100 m stylem dowolnym. Medale zdobywali też: Patryk Jończyk (50, 100 m st. dowolnym), Piotr Błański (50, 100, 200 m st. grzbietowym, 50, 100 m st. motylkowym), Szymon Leszega (50, 100, 200 m st. dowolnym), Damian Partyka (50, 100 m st. klasycznym), Michał Urbański (200,400 m st. dowolnym), Adam Zdybel (200 m st. dowolnym), Wojciech Boboryk (200 m st. klasycznym, 200 m st. zmiennym, 100 m st. motylkowym, 200 m st. dowolnym), Szymon Romaniec (50 m st. dowolnym, grzbietowym, motylkowym, 100 m st. motylkowym).
Szkolenie sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto.