1311 (1111) 2018-02-23 - 2018-03-01

Halowe sukcesy gdyńskich lekkoatletów

Zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego Gdynia – Agnieszka Kaszuba została halową mistrzynią Polski w skoku o tyczce. Podopieczna Bogusławy Klimaszewskiej stanęła na najwyższym stopniu podium ex aequo z Kamilą Przybyłą. Z Torunia z pustymi rękoma nie wrócili również lekkoatleci gdyńskiej Floty. Brązowe medale zawisły na szyjach Agnieszki Ellward (chód na 3000 m) oraz Przemysława Adamskiego (bieg na 200 m).
W konkursie skoku o tyczce pań wystartowały dwie zawodniczki KL Gdynia. Oprócz późniejszej zwyciężczyni, do rywalizacji przystąpiła, świeżo upieczona wicemistrzyni Polski do lat 18, Karolina Wejman. Ostatecznie tyczkarka zajęła piąte miejsce, a wynik 4.00 jest jej nowym rekordem życiowym.
Poprzeczkę zawieszoną o 20 cm wyżej pokonała jej klubowa koleżanka – Agnieszka Kaszuba. Gdynianka dokonała tego w trzeciej próbie, podobnie jak Kamila Przybyła, reprezentująca barwy bydgoskiego Zawiszy. Wcześniej, obie zawodniczki były bezbłędne, dlatego, po trzech nieudanych skokach na wysokości 4.30, mogły wspólnie cieszyć się ze złotych krążków wywalczonych podczas 63. HMP.
To jednak nie koniec sukcesów gdyńskich sportowców, ponieważ z brązowych krążków cieszyli się lekkoatleci Floty. Trzecia w chodzie na 3000 metrów była Agnieszka Ellward, która uporała się z tym dystansem w czasie 13.07.68. Jest to jej nowy rekord życiowy. Brąz zawisł również na szyi dwustumetrowca – Przemysława Adamskiego, który okazał się lepszy od Przemysława Słowikowskiego.