1311 (1111) 2018-02-23 - 2018-03-01

Biegowe urodziny zainaugurowały PKO Grand Prix Gdyni 2018

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim 2018 to już historia. 10 kilometrów przebiegł najszybciej Tomasz Grycko (29:41). Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska (35:45). W niedzielnym biegu głównym wystartowało ponad 3 000 uczestników. Kolejny tysiąc wziął udział w sobotnich biegach młodzieżowych, malucha i marszach nordic walking.
Podobnie jak przed rokiem, Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim został rozłożony na dwa dni. W sobotę na trasie pojawili się najmłodsi biegacze oraz miłośnicy nordic walking, z kolei niedziela zarezerwowana była dla uczestników biegu głównego.
Jako pierwszy linię mety przekroczył Tomasz Grycko. 10 kilometrów pokonał w 29 minut i 41 sekund. Drugi był Marek Kowalski (30:07), a na najniższym stopniu podium stanął Emil Dobrowolski (30:15).
Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska z czasem (35:45). Druga linię mety minęła Ewelina Paprocka (36:20), a trzecia była Kamila Pobłocka-Dobrowolska (37:10).
Inauguracja cyklu PKO Grand Prix Gdyni tradycyjnie związana była z świętowaniem urodzin Gdyni.
– To zawsze radosna okoliczność. Urodziny połączone ze sportem są radosne podwójnie. Mimo typowo lutowej temperatury, atmosfera jak zwykle jest bardzo gorąca – powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, tuż po tym, jak dał sygnał do startu uczestnikom biegu głównego.
Podczas biegu głównego prowadzona była akcja charytatywna na rzecz 5-letniej Oliwki oraz 16-letniej Pauliny. Obie dziewczynki potrzebują kosztownej rehabilitacji. Dzięki uczestnikom Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim otrzymają pomoc finansową. Przyczynili się do tego biegacze, którzy przed startem pobrali z biura zawodów kartkę z napisem: „Biegnę dla Oliwki i Pauliny” i przekroczyli z nią linię mety. Darowiznę na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.
Szczegółowe wyniki Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim dostępne są na stronie gdyniasport.pl.