1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

Uczniowie III LO w Gdyni z kolejnymi sukcesami

Uczniowie III LO w Gdyni z kolejnymi sukcesami. Medale przywieźli informatycy i matematycy. Cztery medale zdobyli w zakończonym pod koniec listopada w Bułgarii IX Międzynarodowym Jesiennym Turnieju Informatycznym.

Złoto zdobył Kacper Walentynowicz, srebro Piotr Kowalewski i Kacper Kluk, brąz Mateusz Masłowski.
Piotr Kowalewski razem ze swoim szkolnym kolegą Antonim Żewierżejewem, jako członkowie 5-osobowej reprezentacji Polski, zajęli III miejsce w Międzynarodowych Drużynowych Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich BALTIC WAY, które zostały rozegrane w listopadzie w Sorø w Danii.

Znakomicie spisali się uczniowie gdyńskiej Trójki podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ), które odbyły się we Wrocławiu w dniach 28-29 października 2017. Drużyna III LO w Gdyni w składzie: Kacper Kluk, Kacper Walentynowicz oraz Juliusz Pham zajęła drugie miejsce w Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii open zespół z III LO okazał się lepszy od kilkudziesięciu ekip z uczelni wyższych (m.in.: uniwersytety z Wrocławia, Krakowa, Warszawy). W rozegranym tydzień wcześniej Ogólnopolskim Spontanicznym Konkursie Informatycznym (organizator: Uniwersytet Wrocławski) zespół III LO zajął I miejsce.

Wszyscy są uczniami akademickich klas matematyczno-informatyczno-fizycznych w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej.