1280 (1080) 2017-06-02 - 2017-06-08

Znamy Mistrzów Polski w e-sporcie

Trzydniowy turniej e-sportowy rozgrywany w dniach 19-21 maja licznie zgromadził uczniów oraz graczy województwa pomorskiego w hali VI Liceum Ogólnokształcącego.
Pierwszy dzień oznaczał turniej LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie.
Kolejnego dnia rozgrywano mecze fazy pucharowej LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz rozpoczęła się faza grupowa NTT System Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Nagrody i puchar za pierwsze miejsce w Mistrzostwach Szkół otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Koninie, a trzecie gracze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie.
Równolegle rozgrywany był turniej indywidualny, w którym brało udział 24 zawodników. Zwyciężył Filip Tometczak z Gdyni. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Jakub Zdebski i Paweł Lewandowicz z Gdyni.
Trzeciego dnia rozegrano fazę pucharową NTT System Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. W finale „Molo na zajecie” pokonało przeciwników, czyli drużynę „H3H3H3”, wygrywając w systemie „Best of 3” pierwszą mapę 16:9, a na kolejnej mapie zwyciężyli 16:10. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny „Molo na zajecie” w składzie Maciej „Bienuss” Bieńko, Michał „misior” Antosz, Piotr „p1jo” Blok, Marcin „DEVO” Sobczak i Filip „waz1” Korzeniecki. Trzecie miejsce należało do drużyny „Bandycka Jazda”.
Nagrody i puchary ufundowała firma Fyrestore, Bitdefender oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Zmagania zawodników można było oglądać na żywo oraz na platformie Twitch.