1261 (1061) 2016-12-23 - 2017-01-12

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
 – 28, 29 i 30 grudnia o godz. 19.00  na niekwestionowany hit Teatru Miejskiego – „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja.

Opowieść o życiu „paryskiego wróbelka”, najpopularniejszej francuskiej pieśniarki i fascynującej kobiety. Legenda francuskiej piosenki. Niezwykła kobieta i niezwykły głos. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Pozostawiła po sobie wspaniałe piosenki i wiarę, że wszystko jest możliwe… Dorota Lulka, która gra w spektaklu „Piaf” tytułową rolę, została za nią uhonorowana szeregiem nagród artystycznych.
 – 4 i 5  stycznia o godz. 19.00 na „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera w reżyserii Bogdana Cioska.
Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona  na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze – o życiu po prostu. Góralska muzyka, zabawa i wzruszenie gwarantowane.
– 6, 7 stycznia o godz. 19.00 i 8 stycznia o godz. 17.00 na jeden z najciekawszych spektakli – „Amadeusza” Petera Shaffera  w reżyserii Jacka Bały.
Wirtuoz i prowokator. Genialne dziecko, histeryczny artysta, nieokiełznany duch. Historia jego życia i twórczości obfituje w przypadki śmieszne i straszne, intrygi, ubóstwo i władzę. Porywał tłumy i możnych całego świata, ale miał też i wrogów. Wśród nich ten największy – Antonio Salieri, który nie mogąc pogodzić się z faktem, że uczeń przerasta mistrza, postanowił go zniszczyć. Wciągająca i prawdziwa historia awangardowej muzyki, przebiegłej intrygi, wielkiej miłości i zazdrości, która nie wybacza…
– 11 i 12 stycznia o godz. 19.00 na spektakl „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana.
Czarna komedia małżeńska, pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów!
Dwa małżeństwa, tysiąc słów, wojna charakterów i zaskakujący przebieg akcji. Syn jednych wybił zęby synowi drugich. Spotykają się, by wyjaśnić nieporozumienie. Ale nie tak szybko do niego dojdą, po drodze zawładnie nimi tytułowy „bóg mordu”.
Szczegóły: www.teatrgombrowiczaart.pl.

ikona