1255 (1055) 2016-11-04 - 2016-11-17

Sukcesy informatyczne uczniów ZSO nr 1

Prawie 400 uczniów z kilkudziesięciu szkół wzięło udział w ogólnopolskim Spontanicznym Konkursie Informatycznym zorganizowanym przez Uniwersytet Wrocławski oraz PKO Bank Polski.
Województwo pomorskie było znakomicie reprezentowane przez uczniów z III LO oraz Gimnazjum nr 24. Kacper Walentynowicz zajął III miejsce, Paweł Burzyński – IV, Kacper Kluk – XII, Marek Żochowski – XIV, a Juliusz Pham – XIX.
Dzięki bardzo dobrym wynikom zespół informatyków z III LO w Gdyni uzyskał prawo startu w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym.
Uczniowie III LO znakomicie spisali się również w międzynarodowym konkursie informatycznym 4th Romanian Master of Informatics (RMI 2016)  w Bukareszcie. Paweł Burzyński zdobył złoty medal, a srebrny przypadł w udziale Kacprowi Walentynowiczowi. Uczniów do konkursu przygotował Ryszard Szubartowski. Polska w klasyfikacji drużynowej zajęła II miejsce.