1244 (1044) 2016-07-29 - 2016-08-12

Delfin tryumfuje

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów  były dla zawodników sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia bardzo owocne.
W kategorii Junior 14 doskonały występ zaliczyła Nikola Pyzalska, która zdobyła brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym.
W wyścigach finałowych B wystąpił Kacper Krzemiński, zajmując ostatecznie 16. i 17. miejsce na 50 i 200 m stylem dowolnym. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w kategorii Junior 15 był Piotr Błański, który trzykrotnie wystąpił w finale A. Nasza sztafeta 4x100 m stylem zmiennym zajęła 5. miejsce. Świeżo upieczony Mistrz Europy Juniorów Mateusz Arndt zdobył 2 brązowe medale na dystansach 200 i 1500 m stylem dowolnym, kończąc kolejny udany sezon dla gdyńskich pływaków.
Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy rekordów życiowych.