1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Pływacy Delfina z medalami

W Lęborku odbył się Międzynarodowy Memoriał Stanisława Uby, byłego prezesa Pomorskiego Związku Pływackiego. Impreza przyciągnęła na start ponad 500 młodych pływaków z 23 klubów z Polski i Niemiec.
Pływacy KS Delfin Gdynia trenowani przez trenera Artura Ziniewicza wywalczyli dla Gdyni 12 medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Piotr Błański, który był bezkonkurencyjny na 100 m stylem motylkowym i grzbietowym w kategorii OPEN. 1. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym zajął Tymoteusz Kobus. Ten sam zawodnik zajął 2. miejsce na 100 m stylem dowolnym, w kategorii dzieci. W tej samej kategorii Maja Gleinke zajęła 2. miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 3. miejsce na 100 m stylem dowolnym. W kategorii OPEN 2. i 3. miejsce zajęła Nikola Pyzalska odpowiednio na dystansach 100 m stylem klasycznym i dowolnym. 2. miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym zajął Mateusz Nowy. Dwukrotnie na 3. miejscu rywalizację na dystansach 100 m stylem motylkowym i klasycznym ukończył Damian Partyka. Srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym wywalczył Szymon Leszega.