1238 (1038) 2016-06-03 - 2016-06-09

Informatycy z Gimnazjum nr 24

Finał Jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, który odbył się w dniach 20-22 maja w ZSO nr 1 i zgromadził uczniów z gimnazjów z całej Polski.
Zawody organizowane były w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W kategorii zespołowej drużyna z Gimnazjum nr 24 uplasowała się tuż za podium.
W zawodach indywidualnych złoty medal i tytuł laureata 1. miejsca zdobył Mateusz Masłowski. Spośród reprezentantów Gimnazjum nr 24 w gronie laureatów olimpiady, obok Mateusza Masłowskiego, znalazł się Marcin Mordecki, który zdobył brązowy medal i tytuł laureata 3. miejsca.
Tytuły finalistów olimpiady zdobyli: Olga Bońdos, Andrzej Stalke, Michał Umiński, Wojciech Paupa, Jan Krężel oraz Kacper Harasimowicz. Opiekunem naukowym gdyńskich olimpijczyków jest Ryszard Szubartowski.
Olimpiadę zorganizowało Stowarzyszenie Talent.