1235 (1035) 2016-04-29 - 2016-05-12

Sukcesy pływaków Delfina na Litwie

Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia wzięli udział w Międzynarodowym Mitingu Pływackim na Litwie.
Zawody odbyły się na 50-metrowej pływalni w Alytusie i zgromadziły na starcie ok 600 pływaków z 5 krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Rosji, Łotwy, Białorusi, Litwy i Polski.

Złoty medal na dystansie 200m stylem dowolnym w kategorii 11-14 lat zdobyła Nikola Pyzalska. Na najwyższym stopniu podium na tym samym dystansie wśród chłopców 15-16 lat stanął Michał Urbański. Srebrny medal na 100 m stylem motylkowym zdobył Piotr Błański. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a pozostali gdyńscy zawodnicy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe.
Szkolenie sportowe KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia. Treningi odbywają się na pływalni przy Gimnazjum nr 3.