1225 (1025) 2016-02-05 - 2016-02-11

Mistrzowie w tenisie ziemnym

W dniach 23-24 stycznia br., na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Kadetów- kategoria do lat 16. Mistrzostwo wywalczył gdynianin Dariusz Kuczyński (15 lat), reprezentujący barwy GAT Gdańsk. Rywalizację rozpoczął od wolnego losu, w kolejnych rundach Darek  rozegrał trzy zwycięskie mecze z reprezentantami KT Gat Gdańsk: Aleksandrem Suchanowskim, Dariuszem Dejnarowiczem oraz Zoltanem Szabo.  W turnieju gry podwójnej gdynianin wywalczył 2 miejsce, para deblowa Kuczyński - Klimek nieznacznie uległa parze Szabo-Weber, ostatecznie przegrywając mecz dwoma piłkami w trzecim secie.
***
W dniach 23-24 stycznia na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbyły się Mistrzostwa Województwa Skrzatów (kategoria do lat 12). Wicemistrzostwo Województwa w grze podwójnej wywalczyła młodziutka, 10-letnia gdynianka Wiktoria Kuczyńska w parze z koleżanką klubową Barbarą Downar.  Turniej gry pojedynczej odbywał się w grupach, w pierwszej fazie turnieju gdynianka  rozegrała zwycięski mecz z reprezentantką gospodarzy, następnie natrafiła na rozstawioną z numerem jeden gdańszczankę W. Janiszek, której nieznacznie uległa, po dramatycznym meczu rozstrzygniętym w 3 setach. Zajęcie drugiego miejsca w grupie spowodowało grę o miejsca 4-6. Wiktoria nie dała szans swoim przeciwniczkom w kolejnych meczach  i pewnie zajęła 4 miejsce w województwie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.