1220 (1020) 2015-12-18 - 2016-01-07

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:
- 18 i 19 grudnia o godz. 19.00 na „Amadeusza” Petera Shaffera w reżyserii Jacka Bały.
Kompozytor wszech czasów, wirtuoz i prowokator. Amadeusz Mozart. Genialne dziecko, histeryczny artysta, nieokiełznany duch. Wciągająca i prawdziwa historia ponadczasowej muzyki, przebiegłej intrygi, wielkiej miłości i zazdrości, która nie wybacza…
- 20 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera w reżyserii Bogdana Cioska.
Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi »filozofami«. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole. Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona  na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze – o życiu po prostu. Ubarwiona piosenkami i próbami odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: co było na początku? Jak powstał świat? Czym jest człowiek? A czym dusza?
- 27 grudnia o godz. 17.00 i 30 grudnia o godz. 19.00 na  sztukę  Aleksandra Fredry „Ożenić się nie mogę” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.
Sława, błysk fleszy, news, moda i wielka gra. Czy chodzi o to, żeby się ożenić zdobywając serce i rękę ukochanej, czy raczej o to, by choć na jeden dzień zostać gwiazdą plotkarskich portali? Pieniądze, znajomości, szantaże i kompromitujące listy, to narzędzia do osiągnięcia tego celu. Ale, czy  w sieci kłamstw, intryg i zamiany ról, gdzie paparazzi nie odstępują bohaterów na krok, wszystko dobrze się skończy? „Ożenić się nie mogę” Fredry to nie tylko napisana z humorem, brawurą i przewrotnością komedia o miłosnych perypetiach kilkorga bohaterów, ale przede wszystkim zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją.
- 2 i 3 stycznia 2016 o godz. 19.00 na „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera w reżyserii Bogdana Cioska.
Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona  na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze – o życiu po prostu. Góralska muzyka, zabawa i wzruszenie gwarantowane.
Strona: www.teatrgombrowicza.art.pl

ikona