1217 (1017) 2015-11-27 - 2015-12-03

Mazury podbite przez gdyńskich pływaków

Pływacy KS Delfin Gdynia wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z okazji Święta Niepodległości w Giżycku. Impreza zgromadziła na starcie 446 pływaków z 22 klubów z Litwy i Polski.

Młodzi pływacy trenowani przez trenera Artura Ziniewicza i Agatę Maćkowiak zdobyli dla Gdyni 21 medali. Najwięcej razy na podium stawała Nikola Pyzalska, która zwyciężyła na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz zajmowała 2 miejsce na 50, 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym. Do grona multimedalistów można również zaliczyć Piotra Błańskiego oraz Szymona Romańca, którzy zdobyli po 3 medale. Pierwszy z nich zdobył dwa srebrne medale na dystansie 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz brąz na 50 m stylem motylkowym. Szymon był 2 na 50 m stylem grzbietowym oraz 3 na dystansie 100 i 200 m tym samym stylem. Złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym zdobył Adam Zdybel, który dorzucił jeszcze do swojego dorobku brąz na dwukrotnie dłuższym dystansie. Dwukrotnie na 2 miejscu podium stawała Marita Gula w konkurencjach 50 m stylem motylkowym i grzbietowym oraz Michał Urbański za 200 i 400 m stylem dowolnym. 2 brązowe medale na dystansach 50 i 200 m stylem dowolnym zdobył Hubert Dąbrowski. Po jednym medalu zdobyli: Wojciech Boboryk na 50 m stylem grzbietowym, Kamila Zgoda na 100 m stylem klasycznym oraz Apollonia Greinke na 50 m stylem klasycznym. Większość zawodników znacznie poprawiała rekordy życiowe - gratulujemy!

Szkolenie pływaków KS Delfin jest współfinansowane przez miasto Gdynia.