1199 (999) 2015-07-03 - 2015-07-09

Tomasz Zielski ponownie Mistrzem Polski w Judo

Na odbywającej się w Luboniu koło Poznania Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dniach 20-21.06.2015 r. walczono o medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo.
Klasą dla siebie był zawodnik gdyńskiego Galeonu Tomasz Zielski, który w pokonanym polu zostawił 5 przeciwników wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem zdobywając złoty medal w kategorii do 50 kg . O jego dominacji świadczy to,  że większość jego pojedynków nie trwała dłużej niż pół minuty  a walka finałowa zakończyła się po pierwszym ataku zakończonym chwytem w parterze. Tomek udawania już nie po raz pierwszy, że zalicza się do najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w tej dyscyplinie sportu. W ubiegłym roku będąc jeszcze młodzikiem został dopuszczonym przez PZ judo do startu  na tej samej imprezie i również wywalczył złoty medal  tylko w niższej kategorii wagowej .
Oprócz Tomka na uwagę zasługują dwa piąte miejsca wywalczone przez Karolinę Potrykus oraz Aleksandra Jasińskiego, którzy przegrali swoje pojedynki o brązowe medale.
Gratulacje również dla ich trenera Andrzej Jasińskiego i życzymy dalszych sukcesów.