1199 (999) 2015-07-03 - 2015-07-09

Sukcesy gdyńskich Mastersów

W dniach 26 - 28 czerwca 2015 r. odbyły się w Szczecinie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Do Szczecina przyjechało ponad 400 zawodników z Polski.
Gdyńskich Mastersów reprezentowało 11 zawodników, którzy w punktacji medalowej wywalczyli trzecie miejsce.
Ale to nie jedyny sukces gdyńskich mastersów. Bogdan Ciundziewicki pobił rekord Polski na dystansie 200 m. stylem klasycznym w kategorii wiekowej 80-85 lat. Multimedalistą został Andrzej Skwarło, który zdobył 6 złotych i 2 srebrne medale. Barbara Chomicka wywalczyła 5 złotych i 1 brązowy medal, Anna Walczak została czterokrotną Mistrzynią Polski w kategorii wiekowej 70 -75 lat, Bogdan Ciundziewicki zdobył 4 złote medale, Hanna Kania 1 złoty i 4 srebrne, Andrzej Jacaszek - 1 złoty, 1 srebrny i 1 brazowy medal, Czesław Mikołajczyk - 2 srebrne i 4 brązowe medale, Katarzyna Mysiak - 2 srebrne i 2 brązowe medale i Danuta Radkowiak - 1 złoty i 1 srebrny medl.  Nowy zawodnik Maciej Piwowarczyk w niecaly rok treningu pokazał się z jak najlepszej strony plasując się w czołówce najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej.