1198 (998) 2015-06-26 - 2015-07-02

Udane występ pływaków „Delfina”

Bardzo dobry występ zaliczyli gdyńscy pływacy KS „Delfin” podczas Ogólnopolskiego Wieloboju Szybkościowego, który odbył się na pływalni w Gdańsku. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zdobyli 10 medali zajmując 3. miejsce   w klasyfikacji drużynowej. Na podium w klasyfikacji generalnej stanęli Piotr Błański i Damian Partyka.

W indywidualnych wyścigach medale zdobywali: Hubert Dąbrowski (2 miejsce na 50 m stylem dowolnym ), Jan Gromowski (1 miejsce na 50 m stylem motylkowym), Mikołaj Majer (3 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym), Piotr Błański (1 miejsce na 50 m stylem motylkowym i dowolnym), Damian Partyka (1 miejsce na 50 m stylem klasycznym).

Szkolenie pływaków Delfina jest współfinansowane przez miasto Gdynia. Zawodnicy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni. Więcej na www.delfin.gdynia.pl

***

W dniach 12-14.06.2015 r. w Dunkierce odbyły się zawody pływackie Championnat Régional Eté Open 2015, w których wystartowało 439 zawodników z Francji, Belgii oraz Polski. Gdynię reprezentowało 17 zawodników Ks „Delfin” Gdynia, którzy w sumie wywalczyli 31 finałów, 4 finały A, 14 finałów B i 13 finałów C. Najwyższe miejsca w kategorii Open zdobywali: Błażej Mańczak 5 miejsce w finale A na 200m stylem dowolnym, Alicja Grudnowska 5 i 6 miejsce w finale A na 100 m i 200 m stylem grzbietowym, Mateusz Nowy 8 miejsce w finale A na 200m stylem motylkowym, Miejsca w finałach B wywalczyli Kacper Kunz, Szymon Romaniec, Maja Berezowska, Kacper Kurasz, Magda Małyga.

Finały C dla 14 i 15 latków wygrał Piotr Błański na 100m stylem motylkowym oraz w eliminacjach poprawił rekord regionu na 50m stylem motylkowym, pierwsze miejsce zajął Szymon Romaniec na 200 m stylem grzbietowym, drugie miejsce zajął Szymon Leszega na 100 m stylem dowolnym do finałów zakwalifikowali się również Mikołaj Majer i Damian Partyka.

Zaproszenie na zawody do Dunkierki zostało wysłane w następstwie współpracy obu miast Gdyni i Dunkierki w projekcie Sport Evolution Partnerskie Projekty Comenius Regio.