1197 (997) 2015-06-19 - 2015-06-25

Przyszłością informatyki są uczniowie z Gdyni

W III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni w dn. 22-24.05.2014 zostały rozegrane zawody finałowe IX Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów organizowanej pod patronatem  m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa  Administracji i Cyfryzacji

Do finału zakwalifikowanych zostało 60 uczniów. Podczas uroczystego zakończenia Olimpiady w niedzielę 24 maja 2014 w auli „Gdyńskiej Trójki” okazało się , że zwycięzcą (laureat I miejsca) dwudniowych zmagań informatycznych został Kacper Walentynowicz z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. Znakomicie w finale Olimpiady zaprezentowali się także pozostali uczniowie z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. Trzecie miejsce i również tytuł laureata I miejsca zdobył Piotr Kowalewski. Laureatami zostali także: Dawid Herman, Kacper Kluk, Juliusz Pham, Mateusz Masłowski, Paweł Sawicki, a Michał Umiński i Andrzej Stalke i Wojciech Paupa zdobyli tytuły finalistów olimpiady.
W zawodach drużynowych także najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. Zwycięską drużynę tworzyli: Helena Ciruk, Milena Kubicz, Juliusz Pham i Mateusz Masłowski. Drugie miejsce zajęła kolejna drużyna z Gimnazjum nr 24 w składzie: Kacper Kluk, Piotr Kowalewski i Julianna Skalska oraz Kacper Walentynowicz.
Nauczycielem informatyki ww uczniów jest Ryszard Szubartowski pracujący w Gimnazjum nr 24 oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni.