1188 (888) 2015-04-03 - 2015-04-09

„Gdynia, moje miasto – okno na świat” – finał projektu edukacyjnego

Dobiegła końca X edycja realizowanego od września 2014 r. do lutego 2015 r. międzyszkolnego projektu edukacyjnego, w którym młodzież 11 gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych uczciła 89. urodziny Gdyni, biorąc udział w dziewięciu konkursach. Patronat nad międzyszkolnymi obchodami objął wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

20 marca w VI Liceum Ogólnokształcącym im. W. Sierpińskiego w Gdyni odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznej realizacji projektu, podczas której nagrodzono 52 zwycięzców konkursów dyplomami i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, których sponsorem był Urząd Miasta Gdyni oraz Towarzystwo Miłośników Gdyni. Oto laureaci:

- konkursu wiedzy o Gdyni:

I miejsce: Rafał Borowski i Dawid Gajos z XIV LO;

II miejsce: Piotr Weissgerber i Mateusz Kolera z IX LO;

III miejsce: Kacper Łądkowski i Igor Pacek z VI LO;

Wyróżnienia: Julianna Schmidt i Alicja Konkol z VI LO; Jakub Cierocki i Adam Trzebiatowski z VI LO; Marta Marciniak i Dominika Dołębska z VI LO;

konkursu poezji śpiewanej:

I miejsce: Adrianna Koss z VI LO;

II miejsce: Marek Obuchowski i Weronika Olańczuk z III LO;

III miejsce: Karolina Wanserska z XIII LO;

Wyróżnienia: Partyk Kreft z ZSM i Zofia Bełdzińska z III LO;

konkursu recytatorskiego:

I miejsce: Karina Gawkowska z XIII LO;

II miejsce: Daniela Stojaczyk z VI LO;

III miejsce: Kinga Stolc z XIII LO;

wyróżnienia: Weronika Dziurdziewicz z VI LO i Maksymilian Mosór z VI LO;

konkursu fotograficznego:

I miejsce: Dominika Zdrojewska z XIV LO;

II miejsce: Daria Jasnoch z VI LO;

III miejsce: Adrianna Kossmann z V LO;

Wyróżnienia: Anna Karpinska z IX LO, Marta Boniecka z IX LO i Maria Baranowska z XIV LO;

- konkursu oratorskiego:

I miejsce: Magdalena Rusin z IX LO;

II miejsce: Mateusz Kurek z III LO;

III miejsce: Monika Trocka z II LO;

- konkursu filmowego:

I miejsce: Kamila Gemba, Jakub Kaźmierczak, Marcin Piechociński i Sara Bajkiewicz z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych;

II miejsce: Natasza Becker, Weronika Cyrzan, Olga Czekirda, Zwinisława Stryczek, Karolina Wanserska, Patrycja Zaleska i Anna Zbrzeźniak z XIII LO;

wyróżnienie: Emilia Mariańska i Alicja Lisowiec z X LO;

- konkursu na komiks:

I miejsce: Małgorzata Janiak z II LO;

I miejsce: Weronika Dziurdziewicz z VI LO;

konkursu na baśń:

I miejsce: Monika Piotras z XIV LO;

II miejsce: Adriana Garczyńska z ZSCHiE;

III miejsce: Agnieszka Trocha z IX LO;

wyróżnienie: Daniel Radke z ZSB i Patryk Szymanowski z IX LO.

Podziękowania otrzymali także nauczyciele wspierający uczniów w konkursowych zmaganiach: Agnieszka Antoszkiewicz-Bajc, Aneta Batko, Barbara Buller, Bożena Chmielińska, Aniceta Cichoszewska, Anna Duszak-Kletkiewicz, Beata Galuba-Filipp, Wiesława Krajewska, Elżbieta Łysakowska, Ewa Stromska, Jolanta Wdowiak, Alicja Wirska i Anna Zienkiewicz. Za udaną, często wieloletnią współpracę, podziękowano też: Jackowi Dworakowskiemu, Alicji Kostuch, Dariuszowi Małszyckiemu, Barbarze Marczuk-Górce, Maciejowi Mellerowi, Mariuszowi Obarzankowi, Eugeniuszowi Sobolowi.

Organizatorami projektu były biblioteki oraz zespoły humanistyczne V Liceum Ogólnokształcącego, VI Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Mechanicznych (w tej placówce włączył się zespół informatyczny).

Koordynatorkami projektowych działań były: Natalia Chalimoniuk (VI LO), Urszula Motyl-Śliwa (VLO) i Elżbieta Komosińska (ZSM).

W tegorocznym projekcie uczestniczyły następujące gdyńskie placówki: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, Licea Ogólnokształcące nr III, IV, IX, X, XIII, XIV, Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Zespół Szkół Budowlanych.