1187 (887) 2015-03-27 - 2015-04-02

Sukcesy pływaków Delfina

Bardzo dobrze spisali się pływacy KS Delfin Gdynia podczas Mistrzostw Polski juniorów w pływaniu. Czternastolatkowie rywalizowali w Olsztynie, gdzie na starcie pojawiło się 639 zawodników ze 141 polskich klubów. Pływacy szkoleni przez trenera Artura Ziniewicza wielokrotnie pływali w finałach ocierając się o pozycje medalowe. Najlepiej zaprezentował się Szymon Leszega, który zajął 6 miejsce na 100 m stylem dowolnym oraz 8 miejsce na 50 i 200 m stylem dowolnym. W finałach A Gdynię reprezentował również Piotr Błański, który uplasował się na 7 miejscu na dystansach 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz był 8 na 50 m stylem motylkowym. W finale B wystartował Damian Partyka, który ostatecznie został sklasyfikowany na 14 miejscu na 50 m stylem klasycznym oraz na 19 na 200 m stylem klasycznym. Oprócz wymienionych zawodników w zawodach wzięli udział: Maja Ciegiert, Michał Urbański, Mikołaj Majer, Piotr Bielawa, Oskar Hewelt. Wszyscy znacznie poprawiali rekordy życiowe.
Piętnastolatkowie rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na starcie stanęło 529 pływaków ze 130 polskich klubów. Doskonale spisał się Kasper Serżysko. Zawodnik trenera Przemysława Czoków zajął 5 miejsce na 50 m stylem motylkowym. Na dystansach 100 m stylem motylkowym i dowolnym pływał w finałach B. W zawodach wziął udział również Szymon Romaniec, któremu niewiele zabrakło do finału B na 200 m stylem grzbietowym.
W Oświęcimiu na starcie pojawiło się 374 zawodników ze 115 polskich klubów z kategorii juniorów 16 letnich. Pływacy szkoleni przez trenera Przemysława Czoków wielokrotnie pływali w finałach. Najlepiej zaprezentował się Michał Laskowski, który zajął 6 miejsce na 200 m stylem grzbietowym, 7 miejsce na 100 oraz 9 miejsce na 50 m stylem grzbietowym. W finałach Gdynię reprezentował również Kacper Kurasz, który uplasował się na 11 miejscu na dystansie 200 m stylem dowolnym oraz na 100 m stylem dowolnym. Na 200 m stylem grzbietowym w finale wystąpiła Maja Berezowska. Na 8 miejscu została sklasyfikowana sztafeta dziewcząt 4x100 m stylem zmiennym w składzie: Maja Berezowska, Magda Małyga, Daria Góreczna, Dominika Zgoda.
Gratulujemy udanych startów i życzymy dalszych sukcesów. Szkolenie sportowe pływaków sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia jest współfinansowanie przez miasto Gdynia. Zawodnicy trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.