1186 (886) 2015-03-20 - 2015-03-26

Medale gdyńskich gimnastyczek

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki SMS Gdynia podczas sobotnich zawodów Pucharu Polski zorganizowanych w ZSSO. W rywalizacji brały udział zawodniczki Kadry Polski w kat. juniorek i seniorek.
W kategorii juniorek Natalia Kozioł SGA Gdynia zajęła 1 miejsce w wieloboju. Dodatkowo na najwyższym stopniu podium stanęła jeszcze 3 razy (skakanka, piłka, maczugi). Weronika Berniak SGA Gdynia zajęła 4 m. w wieloboju. W tej kategorii trzy zawodniczki UKS JANTAR Gdynia znalazły się w finałowej ósemce wieloboju: 5 m. Julia Wiśniewska, 7 m. Natalia Wiśniewska i 8 m. Paulina Mikuła. W poszczególnych układach Natalii Wiśniewskiej udało się trzykrotnie osiągnąć podium - 2 m. za układ z obręczą i skakanką, oraz 3 m. za układ z piłką. Julia Wiśniewska osiągnęła 3 wynik w układzie z obręczą.
W zawodach startowała jeszcze Klaudia Grochalska SGA Gdynia -12 m. w wieloboju oraz Natalia Krzyżanowska UKS JANTAR Gdynia 16 m. w wieloboju.
W kategorii seniorek 1 m. w wieloboju zajęła Angela Kosoulieva SGA Gdynia. Dodatkowo Angela była najlepsza w każdym przyborze (obręcz, piłka, maczugi i wstążka). Srebrny medal w wieloboju zdobyła Malwina Kozłowska UKS JANTAR Gdynia. Poza tym Malwina uzyskała 3-krotnie drugi wynik w układach: ze wstążką, piłką oraz obręczą. 3 m. w wieloboju zajęła Marta Kulesza SGA Gdynia, która w układzie z obręczą, piłką i wstążką również była trzecia, natomiast w układzie z maczugami zajęła 2 m.
W tej kategorii startowała również Angelika Kobylińska, która zajęła 7 m. w wieloboju.
Był to pierwszy etap rywalizacji w walce o Puchar Polski w gimnastyce artystycznej. Najlepsza juniorka oraz seniorka zostanie wyłoniona po serii zawodów. Przed nami jeszcze 2 edycje Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski oraz Drużynowy Puchar Polski. Do punktacji końcowej liczyć się będą 4 najlepsze wyniki w wieloboju i poszczególnych przyborach. Ostatnie zawody z serii będą podsumowaniem roku, zostaną wręczone puchary za wielobój i poszczególne przybory. Do punktacji liczone się 4 najlepsze wyniki.