1176 (776) 2015-01-09 - 2015-01-15

Udany występ pływaków „Delfina” w Niemczech

Na 50-metrowej pływalni w Dreźnie odbył się Międzynarodowy Miting Pływacki kończący rok 2014. W zawodach wzięło udział 654 zawodników z 74 klubów ze Szwajcarii, Austrii, Czech, Rosji, Niemiec i Polski. Nasz kraj reprezentowali pływacy sekcji pływackiej KS „Delfin" Gdynia.
Zawodnicy trenowani przez Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza zdobyli 18 medali oraz wiele miejsc punktowanych (pozycje 4-6 ). Mateusz Arndt okazał się najlepszy w kategorii OPEN w konkurencjach 200 i 400 m stylem dowolnym poprawiając rekord województwa pomorskiego w kategorii 16 - 18 lat. Na 100 m stylem dowolnym zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, natomiast na 50 m stylem dowolnym zajął 2 miejsce. Na 1 stopniu podium stawał Piotr Błański, który okazał się najlepszy wśród młodzików 13-letnich na dystansach 50 m stylem dowolnym oraz 50, 100 m stylem motylkowym. Na dystansach 50, 100, 200 m stylem grzbietowym zajmował 2 miejsce. Złoty medal na dystansie 200 m stylem motylkowym zdobył Mateusz Konopka, na dystansie 100 m zajął 2 miejsce. 1 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym zajął Damian Partyka. Miejsce na podium jeszcze zajmowali Kasper Serżysko 2 na 50 m i 3 na 100 m stylem motylkowym, Michał Laskowski, który był 3 na 50 m stylem grzbietowym oraz Ernest Zuchowski 3 na 400 m stylem dowolnym.
Gratulujemy wyników i życzymy wielu sukcesów w 2015 roku. Pływacy KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3, a ich szkolenie jest współfinansowane przez miasto Gdynia.