1172 (772) 2014-11-28 - 2014-12-04

Trzy medale gdyńskich gimnastyczek

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Gdyni jak zwykle nie zawiodła. Na Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 22-23 listopada w hali MOSiR w Rumi drużyna SGA Gdynia w składzie Julia Woźniak, Natalia Kozioł, Weronika Berniak zajęły pierwsze miejsce w kategorii juniorek. Druga drużyna SGA w składzie Paulina Maszota, Klaudia Grochalska, Daria Rutkowska uplasowały się na 7 miejscu.
Wspaniale spisały się również zawodniczki UKS JANTAR Gdynia w tej kategorii wiekowej. Pierwsza drużyna w składzie Julia Wiśniewska, Natalia Wiśniewska oraz Paulina Mikuła zdobyły wicemistrzostwo Polski. W ubiegłym roku zawodniczki były na 4 miejscu więc poprawiły swój wynik. Druga drużyna juniorek Jantara w składzie Natalia Krzyżanowska, Paulina Kaczor, Malwina Brzezińska uplasowała się na 5 miejscu w swoim pierwszym starcie w kategorii juniora.
W zawodach startowały ponadto zawodniczki: Marta Kulesza SGA Gdynia (SGA Gdynia), Angelika Kobylińska, Klara Mocek i Michalina Paluchowska (wszystkie UKS JANTAR Gdynia). Pomimo dobrych wyników nie udało im się utworzyć drużyn (seniorska liczy 2 zawodniczki, juniorska 3).
Gratulujemy zawodniczkom udanych startów oraz trenerkom SMS Gdynia tak udanych występów ich podopiecznych.
Seniorki:
1 miejsce - UKS JANTAR Gdynia: Marta Jasińska, Malwina Kozłowska;
2 miejsce - UKS Kopernik Wrocław: Maja Majerowska, Maja Rocheweicz;
3 miejsce - MKS Dąbrówka Poznań: Jagoda Buczkowska, Aleksandra Treumann;
Juniorki:
1 miejsce - SGA Gdynia: Julia Woźniak, Natalia Kozioł, Weronika Berniak;
2 miejsce - UKS JANTAR Gdynia: Julia Wiśniewska, Natalia Wiśniewska, Paulina Mikuła;
3 miejsce - PTG Sokół Kraków: Julia Chochół, Ola Chełmecka, Hojda Alicja;
5 miejsce - 2 drużyna UKS JANTAR Gdynia: Natalia Krzyżanowska, Paulina Kaczor, Malwina Brzezińska;
7 miejsce - 2 drużyna SGA Gdynia: Paulina Maszota, Klaudia Grochalska, Daria Rutkowska.