1155 (755) 2014-07-18 - 2014-07-31

Puchar Prezydenta Gdyni dla zawodników gdyńskiej „Floty”

Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia O/ PTTK Mar. Woj. zdobył Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Wygrał odbywające się po raz szósty z rzędu 28 czerwca 2014 r. Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego - VI Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach – pod hasłem „Gdyńska Mila Nurkowa” na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się rekordowo dużo uczestników - 137. Była to jedna z największych imprez sportowych w pływaniu w płetwach, zorganizowana w Polsce. Wystartowało 118 uczestników - zawodników (rekord frekwencji) z Polski i z Rosji, reprezentujących 17 stowarzyszeń i klubów.  Temperatura wody wynosiła 15,3ºC. Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy trenera Krzysztofa Saracen zdobywając cenne punkty w VI Międzynarodowych Mistrzostwach Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach. Puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni zdobyty został po raz szósty z rzędu przez Morski Klub Płetwonurków „FLOTA" Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej. Punkty zdobywali: Kacper Bielski, Tomasz Dyszkant, Maria Dyś, Jakub Hinz, Ewa Kreft, Dawid Maruszak, Tymon Orłowski, Agnieszka Pękala, Piotr Rybiński, Maciej Szyszko, Jan Tuczko, Julian Tuczko, Tadeusz Wardziukiewicz, Dominik Zięba.

8-letnia Marysia Dyś została wyróżniona jako najmłodsza zawodniczka Mistrzostw Gdyni Pucharem Prezydenta Miasta Gdyni.

Zawodnicy zdobyli w VI Mistrzostwach Polski PTTK 8 medali w tym: 3 złote – Agnieszka Pękala, Jan Tuczko, Piotr Rybiński, 3 – srebrne: Kacper Bielski, Michał Jaworski, Tadeusz Wardziukiewicz, 2 – brązowe: Julian Tuczko, Jakub Hinz.

Organizatorzy zawodów: Morski Klub Płetwonurków „FLOTA” Gdynia Oddziału PTTK Marynarki Wojennej, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pomocy i wsparcia logistycznego udzieliły Jednostki Wojskowe Marynarki Wojennej i ratownicy WOPR.

Honorowy patronat Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów sportowych VI MP PTTK – VI Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach pod hasłem Gdyńska Mila Nurkowa 2014 i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składa wszystkim gorące i serdeczne podziękowania - Kierownik Zawodów - Krzysztof Saracen.