1147 (747) 2014-05-16 - 2014-05-22

Złoto, srebro i brąz MP dla tancerek z Gdyni

W dniach 25 - 27.04.2014 r. odbyły się w podwarszawskim Józefowie najważniejsze zawody taneczne w nowoczesnym tańcu sportowym - Krajowe Mistrzostwa Polski. Były to również eliminacje do tegorocznych ME oraz MŚ.

Wśród blisko 1500 zawodniczek i zawodników klub Jowita FitDance Gdynia reprezentowało 19 tancerek. Były to wyjątkowo udane mistrzostwa. Złoty medal wytańczyły w kategorii duety powyżej 16 lat Kornelia Kowalczyk i Julia Wojdan. Vice Mistrzostwo Polski tej samej kategorii wiekowej solo zdobyła Kornelia Kowalczyk. Z brązowym medalem w duetach 12 - 15 lat wróciły Dominika Dzida oraz Weronika Siewert.

Po wspaniałej walce za strefą medalową znalazły się:
W kategorii solo do lat 7 Wiktoria Pilecka była 4. na startujących 11 zawodniczek.
Solo do lat 11: Nina Kapałka w finale zajęła 6. miejsce, Nicola Maksymowicz była 8. Oliwia Gąsior i Ola Bonusiak zajęły 12. pozycję. Zosia Rybak 47. Ada Bonusiak 59. Starowało 68 zawodniczek.
W kategorii solo 12 - 15 lat: w finale Weronika Siewert uplasowała się na 4. miejscu. Alicja Jarska była 11. Dominika Dzida 30. Kaja Kowalczyk 41. Nadia Walczak 49. Anna Pałucha 86. Kamila Pałucha 102. Występowały 102 zawodniczki.
Solo powyżej lat 16: oprócz wspomnianego srebra Kornelii Kowalczyk na 7. miejscu znalazła się Julia Wojdan, 11. Paulina Klewenhagen i Aleksandra Pachocka, Agata Jamiołkowska była 15. na startujące 35 tancerek. Duety do lat 11: Ola Bonusiak i Zosia Rybak zajęły 12. miejsce. Rywalizowało 21 duetów. Duety powyżej 16 lat: Paulina Klewenhagen i Aleksandra Pachocka tuż za podium na 4. miejscu. Startowało 19 duetów.