1141 (741) 2014-04-04 - 2014-04-10

Medale młodzików Delfina

W Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików zaliczane do Mistrzostw Polski 12 - 13 latków. Pływacy KS Delfin Gdynia szkoleni przez trenera Artura Ziniewicza zdobyli 12 medali (4-4-4) uzyskując bardzo dobre wyniki.
Zdecydowane zwycięstwa odniosły sztafety 13 - latków w konkurencjach 4x50 m stylem dowolnym i zmiennym. W składzie zwycięskich drużyn pływali: Szymon Leszega, Damian Partyka, Michał Urbański, Piotr Błański. Indywidualnie na podium stanęła Nikola Pyzalska, która okazała się najlepsza na 100 m stylem klasycznym, zajęła 2. miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie oraz zdobyła brązowy medal na 200 m stylem zmiennym. W wyścigu na 100 m stylem klasycznym na najniższym stopniu podium stanęła Apollonia Greinke. Wśród chłopców medale zdobywali Piotr Błański, który zdobył złoty medal na 100 m stylem dowolnym oraz srebrny na 100 m stylem motylkowym. Dwukrotnie na drugim stopniu podium znalazł się Damian Partyka na 100 i 200 m stylem klasycznym. Brązowe medale zdobywali Szymon Leszega na 100 m stylem grzbietowym oraz Maja Smolak na 100 m stylem klasycznym.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!!!