1137 (737) 2014-03-07 - 2014-03-13

Udane starty gdyńskich gimnastyczek

Juniorki młodsze na Turnieju Carramba Cup. fot. SGA GdyniaW dniach 1 - 2 marca 2014 r. odbył się Międzynarodowy Turniej CARRAMBA CUP. To już trzecia edycja zawodów zorganizowanych na obiekcie MOSiR-u Katowice, na Hali Kolejarz. Przyjechało ok 200 zawodniczek z 17 klubów z całego świata. Katowicki klub gościł zawodniczki z Estonii, Grecji, Uzbekistanu, Niemiec, Łotwy, Litwy, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Czech, Polski. Wystartowały one w 7 kategoriach wiekowych od 8-letnich początkujących zawodniczek do seniorek. Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gdynia spisały się znakomicie.

Kornelia Pacholec (SGA GDYNIA) w roczniku 2003 zdobyła brązowy medal. W kategorii juniorek młodszych Natalia Wiśniewska (UKS JANTAR) zdobyła brązowy medal, Daria Rutkowska (SGA GDYNIA) uplasowała się na 7 miejscu.

Juniorki na Turnieju Carramba Cup. fot. SGA GdyniaW kategorii juniorek zawodniczki startowały w trzech układach: ze wstążką, maczugami i obręczą. Julia Wiśniewska (UKS JANTAR) zdobyła złoto w wieloboju. Natalia Kozioł (SGA GDYNIA) zajęła 4 miejsce. Na siódmym miejscu uplasowała się Paulina Maszota (SGA GDYNIA).

Seniorki startowały w trzech układach: z piłką, maczugami i wstążką. Malwina Kozłowska (UKS JANTAR) w tej kategorii zdobyła srebrny medal. Angelika Rywalska (UKS JANTAR) również zaliczyła udany start. Uplasowała się na 5 miejscu. To były jej pierwsze zawody po długiej przerwie spowodowanej kontuzją.

Gratulujemy trenerkom UKS JANTAR- Agnieszce Walczyk i Hannie Narloch oraz choreograf Barbarze Pituch oraz SGA GDYNIA- Joannie Pęgowskiej, Annie Mrozińskiej, choreograf Aleksandrze Szulc i Izabelli Kwiecień.

W dniach 22 - 23 lutego 2014 r. odbył się w Budapeszcie Turniej Międzynarodowy w gimnastyce artystycznej GRACIA CUP.

W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodniczek z 25 krajów. Reprezentantki Ukrainy, Serbii, Rosji, Czech, Kanady, Azerbejdżanu, Belgii i wielu innych, walczyły o najwyższe miejsca na podium, prezentując się w czterech układach: z piłką, maczugami, obręczą oraz wstążką.

Polskę reprezentowały Natalia Kozioł (SGA Gdynia) oraz Julia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia)- obie zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.

W wieloboju Natalia zajęła 6 miejsce, kwalifikując się do dwóch finałów: z piłką i maczugami. Julia była 9.
W finałach Natalia Kozioł zajęła: w układzie z piłką 8 miejsca, w układzie z maczugami 7 miejsce.
Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerkom Annie Mrozińskiej oraz Agnieszce Walczyk.