1135 (735) 2014-02-21 - 2014-02-27

Młode gdynianki Mistrzyniami Polski!

Koszykarki Riviery Bryzy Gdynia wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski Juniorek Starszych. W finałowym pojedynku pokonały po dogrywce AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 58-49.
Tegoroczne finały Mistrzostw Polski Juniorek Starszych rozgrywano w dwóch gdyńskich halach - Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej i w Gimnazjum nr 4 przy ul. Okrzei. Faza grupowa rozpoczęła się w środę 12 lutego, półfinały zaplanowano na sobotę, a finały na niedzielę 16 lutego. Koszykarki Riviery w grupie wygrały wszystkie mecze - kolejno z UKS Basket Aleksandrów Łódzki 93-59, Ślęzą Wrocław 80-48 i Huraganem Wołomin 65-51. W półfinale odprawiły z kwitkiem broniące tytułu akademiczki z Poznania (68-56), by w finale pokonać drużynę z Gorzowa. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano gdyniankę Annę Jakubiuk, a w najlepszej piątce znalazły się jeszcze dwie jej koleżanki - Angelika Stankiewicz i Dominika Miłoszewska. Biorąc pod uwagę fakt, że piąte miejsce w turnieju zajął drugi zespół z Gdyni - VBW GTK, o przyszłość żeńskiej koszykówki w naszym mieście nie musimy się martwić.
Riviera Bryza Gdynia - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58-49 (15-8, 9-18, 8-5, 10-11, dogrywka: 16-7)
Riviera Bryza: Dominika Miłoszewska 17, Angelika Stankiewicz 12, Aleksandra Wajler 12, Anna Jakubiuk 9, Marianna Duszkiewicz 5, Monika Naczk 3, Adriana Kukiełko 0. Najlepsza piątka turnieju:
Kinga Woźniak (INEA AZS Poznań); Angelika Stankiewicz (Riviera Bryza Gdynia); Anna Jakubiuk (Riviera Bryza Gdynia); Katarzyna Jaworska (AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski); Dominika Miłoszewska (Riviera Bryza Gdynia); MVP turnieju: Anna Jakubiuk (Riviera Bryza Gdynia).