1134 (734) 2014-02-14 - 2014-02-20

Udany początek roku pływaków Delfina

W styczniu ruszyła pływacka Liga Pomorska 2014. W pierwszej rundzie rywalizowali juniorzy oraz młodzicy z 18 klubów województwa pomorskiego.
W Gdańsku walczyli ze sobą juniorzy 14 - 19 lat. Na starcie stanęło 300 zawodników wśród których znaleźli się medaliści i finaliści Mistrzostw Polski, na czele z zawodnikami sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia. Gdyńscy pływacy 17-krotnie zajmowali miejsca medalowe. Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Arndt. Aktualny, dwukrotny rekordzista Polski uzyskał najwartościowszy wynik na 200 m stylem dowolnym. Zawodnicy trenera Przemysława Czoków po 1 rundzie zajmują 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej za zespołem Dwójka Morena Gdańsk, na 3 miejscu aktualnie plasuje się Trops Kartuzy. Podczas imprezy zostały wręczone certyfikaty przynależności do Kadry Narodowej Juniorów na 2014 rok. Spośród naszych zawodników powołanie otrzymali Mateusz Arndt, Bartosz Ogórek oraz Mateusz Konopka.
Kolejne zawody z cyklu Ligi Pomorskiej Juniorów odbędą się w Kartuzach.
Oprócz wymienionych zawodników, miejsca medalowe zajmowali: Daria Góreczna, Alicja Grudnowska, Mikołaj Janczak, Michał Laskowski, Magda Małyga, Błażej Mańczak, Mateusz Nowy, Kasper Serżysko, Oskar Sienkiewicz, Kacper Kurasz.
1 runda Ligi Pomorskiej Młodzików odbyła się w Tczewie. Podopieczni trenera Artura Ziniewicza zajęli 3 miejsca medalowe. Na dystansie 100 m stylem klasycznym bezkonkurencyjna była Nikola Pyzalska. 2 miejsce na 100 m stylem motylkowym zajął Piotr Błański. Na 3 miejscu uplasowała się sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: Apollonia Greinke, Weronika Dobry, Zuzia Przybyłowicz oraz Nikola Pyzalska. Kolejna runda Ligi Pomorskiej Młodzików odbędzie się w Kwidzynie.
Gratulujemy wyników. Więcej: www.delfin.gdynia.pl. Szkolenie sportowe zawodników KS Delfin Gdynia jest współfinansowane przez miasto Gdynia.