1126 (726) 2013-12-06 - 2013-12-12

Turniej młodości w gimnastyce artystycznej

W dniach 16-17 listopada odbył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdyni „Turniej młodości" w gimnastyce artystycznej.
Impreza organizowana jest już nieprzerwanie od 8 lat. Gimnastyczki rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych - klasa II czyli Juniorki Młodsze i Młodziczki (klasa III). W sumie w zawodach wzięło udział 70 zawodniczek. Do Gdyni przyjechały gimnastyczki z Poznania, Krakowa, Warszawy, Bielsko-Białej, Katowic.
Gdynianki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni walczyły zaciekle o każde miejsce z mocną grupą z Krakowa.
Zwyciężczynią wieloboju w Juniorkach Młodszych (klasa II) została Aleksandra Chełmecka (PTG Sokół Kraków) z notą 41,25 punktów, drugie miejsce zajęła Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia), która zdobyła 40,8 punktów, a trzecie Weronika Berniak (PTG Sokół Kraków) 39,3 punktów.
W klasie III (Młodziczki) złoto w wieloboju zdobyła Kornelia Pacholec (SGA Gdynia), która zdobyła 24,65 punktów. Srebro wywalczyła Aleksandra Jachura (PTG Sokół Kraków) 23,7 punktów. Trzecie miejsce zajęła Emurla Laura (UKS Carramba Katowice) z notą 20,95 punktów. Zaraz za podium, na czwartym miejscu stanęła Aleksandra Gorlikowska (SGA Gdynia) 20,85 punktów. Jej klubowa koleżanka Julia Skubisz zdobyła 18,5 punktów co dało 13 miejsce