1126 (726) 2013-12-06 - 2013-12-12

Dariusz Kuczyński Mistrzem Pomorza w tenisie

W dniach 30 listopada - 1 grudnia na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Młodzików - kategoria do lat 14.
Mistrzem zarówno w singlu jak i w deblu został gdynianin Dariusz Kuczyński (12 lat), uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 w Gdyni, reprezentujący barwy GAT Gdańsk. Podczas całego turnieju Darek stracił zaledwie 5 gemów. Rywalizację rozpoczął od wolnego losu, w drugim meczu gdynianin spotkał na swej drodze reprezentanta GTT Lechia Gdańsk Eugeniusza Zemana, mecz zakończył się wynikiem 6:0, 6:2. W półfinale Darek rozegrał mecz z reprezentantem GTT Lechia Gdańsk Marcinem Sikorskim, wygrywając w dwóch setach, bez straty gema. W finale młody tenisista spotkał się z kolegą z klubu, Dariuszem Dejnarowiczem, zdecydowanie wygrywając w dwóch setach ze stratą zaledwie 3 gemów (6:1, 6:2). W turnieju gry podwójnej, gdynianin także sięgnął po złoto, para Kuczyński-Dejnarowicz nie miała sobie równych i gładko wygrała 3 kolejne z rzędu mecze. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.