1125 (725) 2013-11-29 - 2013-12-05

„Gdyńskie Delfinarium” sukces sportowy i organizacyjny

W dniach 16 - 17.11.2013 r. na pływalni Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się jedna z większych imprez pływackich województwa pomorskiego w roku 2013, III Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni - „Gdyńskie Delfinarium". Wydarzenie organizowane przez Klub Sportowy Delfin Gdynia było współfinansowane przez miasto Gdynia. Pierwszego dnia na starcie stanęło 402 pływaków z 21 klubów regionu. Zawody zakończyły się sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. W kategorii 12 lat i młodsi, pływacy Delfina zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobywając w sumie 18 medali. Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii młodzików 12 - letnich okazał się Damian Partyka, w tej samej kategorii na 3 miejscu uplasował się Piotr Błański. Wśród dziewcząt 11 - letnich 2 miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła Nikola Pyzalska, natomiast wśród chłopców 10 - letnich na 3 miejscu znalazł się Michał Janczak.
W kategorii 13 lat i starsi drużyna sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia była zdecydowanie najlepsza zwyciężając klasyfikację drużynową. Pływacy trenowani przez Przemysława Czoków i Artura Ziniewicza 27 razy stawali na podium. Najwartościowsze wyniki zawodów uzyskał Mateusz Arndt. Zawodnik ten został uznany najlepszym zawodnikiem imprezy wśród juniorów 15 letnich. Najlepszym zawodnikiem w kategorii juniorów 14 - letnich został Michał Laskowski, zaś wśród juniorów 16 - letnich zwyciężył Bartosz Ogórek. Oprócz wymienionych zawodników na podium w klasyfikacji ogólnej stanęli Kasper Serzysko (3 miejsce w kat.13 lat), Alicja Grudnowska (3 miejsce w kat.16 lat i starsi), Mateusz Konopka (2 miejsce w kat.16 lat i starsi). W konkurencjach indywidualnych oprócz wymienionych zawodników medale zdobyli: Damian Chorzelowski, Oskar Hewelt, Mikołaj Janczak, Jakub Kwaśniewski, Błażej Mańczak, Krzysztof Niemczyk, Krzysztof Pietrzak, Jan Tuczko, Ernest Zuchowski, Maja Berezowska, Daria Góreczna, Apollonia Greinke, Maja Smolak, Nicola Warszawska.
Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili wszyscy chętni Gdynianie z klas 1 - 3 szkoły podstawowej. Na starcie pojawiło się 90 młodych adeptów pływania z 20 gdyńskich szkół podstawowych, którzy rywalizowali ze sobą na dystansie 25 m dowolnym sposobem na plecach i brzuchu. Każdy z uczestników został nagrodzony upominkiem, a najlepsi otrzymali medale i dyplomy.
Drugiego dnia na podium stawali:
2004 - Zofia Brodewicz, Karolina Mroczkowska, Melania Łęgowska, Julia Ryng, Michał Śliwiński, Michał Przyborski, Nikodem Siemieniuk, Hubert Dąbrowski;
2005 - Marita Gula, Kamila Zgoda, Julia Ciechanowska, Zosia Chrzan, Adam Zdybel, Konstanty Kochański, Krzysztof Preinl, Kajetan Grabowski;
2006 - Zofia Neumann, Anna Lenckowska, Ewa Adrych, Maja Kwiatkowska, Zuzanna Olko, Mikołaj Goś, Jan Koszowski, Daniel Łomiński.
Gratulujemy najmłodszym uczestnikom i zapraszamy za rok. Zawody były sponsorowane przez: Akwarium Gdyńskie, AVIVA, TYR. Wyniki oraz galeria zdjęć dostępne na www.delfin.gdynia.pl.