1124 (724) 2013-11-22 - 2013-11-28

Rekordowy Bieg Niepodległości

5594 osób postanowiło zamanifestować swój patriotyzm biegając w Gdyni. Bieg Niepodległości pobił kolejny rekord!

Jak co roku - bieg główny poprzedził Marsz Niepodległości, który okazał się największą tego typu imprezą w Polsce. Wzięło w nim udział prawie 700 osób - więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Po sympatykach popularnych „kijków" przyszła pora na biegi młodzieży szkolnej. Najbardziej oczekiwanym punktem sportowych obchodów Święta Niepodległości był bieg główny. Punktualnie o godzinie 15.00 wystrzał z działa niszczyciela ORP Błyskawica dał znak do startu.

Na najlepszych biegaczy nie trzeba było długo czekać - pierwszy na mecie pojawił się Tomasz Grycko, który dystans 10 km pokonał w 30 minut i 25 sekund. Wśród pań najlepszą okazała się Marta Krawczyńska z czasem 33.51. Bieg Niepodległości zakończył tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Wcześniej rywalizowano w lutym w Biegu Urodzinowym (2240 uczestników), w maju w Biegu Europejskim (3184)i czerwcu w Biegu Świętojańskim (4363). Łącznie w czterech imprezach gdyńską trasę pokonało w sumie ponad 15 tysięcy biegaczy!
Klasyfikacje generalne Biegów Ulicznych 2013 zwyciężyli: Grand Prix Gdyni przypadło Marcie Krawczyńskiej oraz Tomaszowi Grycko. Wśród nordic-walkerów zwyciężyli Magdalena Rożyk i Adrian Tofil.