1113 (713) 2013-08-30 - 3013-09-05

Teatr Muzyczny zaprasza na premierę "Chłopów"

Wielkimi krokami zbliżamy się do uroczystego otwarcia największego teatru muzycznego w kraju. Od 6 września 2013 roku Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni będzie największym tego typu obiektem w Polsce i drugim (po Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie) teatrem w kraju pod względem ilości miejsc na widowni.

Na piątek 6 września 2013 r. zaplanowano premierę musicalu CHŁOPI według powieści Władysława Reymonta, z muzyką Piotra Dziubka i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

Premiera w Teatrze Muzycznym - ChłopiWojciech Kościelniak po spektakularnym sukcesie spektaklu LALKA w 2010 roku i rozpoczęciu działalności Nowej Sceny spektaklem BAL W OPERZE po raz kolejny sięga po wydawałoby się „nieteatralny" materiał literacki i przenosi go na Dużą Scenę Muzycznego. CHŁOPI to pierwsza próba opowiedzenia w musicalowy sposób tej słynnej lektury. Tekst „Chłopów" wciąż zachwyca swoją aktualnością.
Musical będzie nawiązywał do polskiej tradycji i zachowa swoją wartość literacką. Łowickie, barwne i niezwykle plastyczne kostiumy będą stanowiły piękną oprawę tego niezwykłego widowiska.

„Chłopów" na deskach Teatru Muzycznego zobaczyć będzie można 6, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28 i 29 września, natomiast w październiku, po rocznej przerwie, będzie można ponownie zobaczyć broadwayowskie hity - SPAMALOT, czyli Monty Python i Święty Graal i GREASE.

Z kolei na Nowej Scenie w repertuarze znajdą się PINOKIO - spektakl dla całej rodziny opowiadający o przygodach chłopca z drewna, który szybko przekonał się o przykrych konsekwencjach swoich kłamstw; bajka muzyczna PCHŁA SZACHRAJKA, pełny humoru musicalowego show KLATKA WARIATEK, SZALONE NOŻYCZKI, w których to widzowie decydują o zakończeniu spektaklu i komedii muzycznej SIOSTRUNIE, czyli szalone zakonnice w nietypowych sytuacjach. 12 października 2013 r. odbędzie się premiera spektaklu TUWIM DLA DZIECI, w reżyserii Bernarda Szyca.

W „Chłopach" odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę. Mamy tam panoramę różnorodnych charakterów, zachowań, różne motywacje wyborów; podkreślone przywiązanie ludzi do tradycji i gloryfikację pracy, która, choć nie daje komfortowego życia, nadaje mu sens i rytm. Pisarz otrzymał za ten utwór Nagrodę Nobla w 1924 roku.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzyczny.org/.


ikona