1110 (710) 2013-08-02 - 2013-08-08

Pływacy „Delfina” najlepsi w Polsce

7 medali - to plon kolejnych sukcesów pływaków z gdyńskiej sekcji KS Delfin. Zawodnicy startowali w najważniejszych krajowych imprezach juniorskich.
Tytuły mistrza Polski na pływalni 50 - cio metrowej zdobyli: Mateusz Arndt w kategorii juniorów 15 - letnich oraz Bartosz Ogórek w kategorii juniorów 16 - letnich. Tytuł wicemistrza Polski zdobył Mateusz Konopka.
Mistrzostwa Polski juniorów 15 - letnich odbyły się w Oświęcimiu. Gwiazdą tych zawodów został Mateusz Arndt, który zdobył 5 złotych medali. Zawodnik trenowany przez trenera Przemysława Czoków wygrał wszystkie konkurencje kraulowe 50, 100, 200, 400, 1500 i został okrzyknięty królem stylu dowolnego w swojej kategorii wiekowej. Jest to pierwszy przypadek gdzie jeden zawodnik wygrywa od sprintu do najdłuższego dystansu pływackiego podczas Mistrzostw Polski.
W klasyfikacji drużynowej KS Delfin zajął 2 miejsce na 104 kluby z całej Polski.
Mistrzostwa Polski juniorów 16 - letnich odbyły się w Dębicy. Złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym poprawiając rekord województwa pomorskiego wywalczył Bartosz Ogórek. Gdyński zawodnik zajął jeszcze 5 miejsce na 50 m stylem dowolnym.
Podczas tych samych zawodów tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym wywalczył Mateusz Konopka.
Podopieczni trenera Przemysława Czoków pływali również w wyścigach sztafetowych na dystansie 4x100 m stylem dowolnym (Mikołaj Janczak, Ernest Zuchowski, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek) i 4x100 m stylem zmiennym (Mikołaj Janczak, Kacper Kunz, Mateusz Konopka, Bartosz Ogórek) gdzie zajmowali 5 miejsca.
Mistrzostwa Polski juniorów 14 - letnich odbyły się w Gorzowie Wlkp. Na starcie stanęło 470 zawodników ze 120 polskich klubów. Z gdyńskich pływaków najlepiej spisał się Michał Laskowski, który dwukrotnie pływał w finałach A. Zawodnik trenera Artura Ziniewicza zajął 7 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 8 miejsce na 100 m stylem grzbietowym.
W finale 100 m stylem motylkowym wystąpił Robert Paprocki zajmując ostatecznie 8 miejsce.
Bardzo dobrze spisała się sztafeta chłopców 4x100 m stylem dowolnym (Kacper Kurasz, Oskar Sienkiewicz, Michał Laskowski, Robert Paprocki) zajmując 5 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia trenują na pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni.