1107 (707) 2013-07-12 - 2013-07-18

Gdyńskie gimnastyczki niezawodne

Pod koniec czerwca w Łodzi odbył się Finał XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - „Łódzkie 2013. Gimanstyczki artystyczne z Gdyni tradycyjnie lokowały się w ścisłej czołówce.
W zawodach wzięło udział 56 zawodniczek, które zakwalifikowały się do OOM podczas eliminacji centralnych rozegranych w Poznaniu i Gdyni.
W klasie II w wieloboju Nadia Walczak zajęła 3 miejsce. Natalia Wiśniewska była 9, Klaudia Grochalska zajęła 12 miejsce a Natalia Baumert 16 lokatę. Martyna Truszkowska 18 miejsce, Paulina Kaczor 19, Natalia Krzyżanowska 20, a Klara Mocek 22 miejsce.
W klasie III, wysokie 3 miejsce w wieloboju zajęła Kornelia Pacholec. Aleksandra Gorlikowska zajęła miejsce 12, a Julia Skubisz miejsce 26.
Tym samym do finałów zakwalifikowały się: Nadia Walczak, w obu finałach, w których wystartowała, z piłką oraz obręczą zajęła 1 miejsca. Natalia Wiśniewska w układzie ze skakanką była 5, a w układzie finałowym z piłką zajęła miejsce 2. Natlaia Baumert w finale ze skakanka zajęła 6 miejsce. Klaudia Grochalska w finale z piłką zajęła 7 miejsce. Kornelia Pacholec w finale taneczno - akrobatycznym zajęła ex aequo 1 miejsce, a w finale z obręczą miejsce 3. Aleksandra Gorlikowska w finale ze skakanką zajęła 4 miejsce.
W klasyfikacji województw, pomorskie zajęło II miejsce a w klasyfikacji klubowej SGA Gdynia zdobyło srebrny medal. Klub UKS Jantar Gdynia zajął 5 lokatę.
Gratulujemy zawodniczkom udanych startów, a trenerkom zdolnych zawodniczek.
Zawodniczki są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni.