1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Mistrzowie w kosza

W zakończonych we Wrześni finałach Mistrzostw Polski U-18 pełny sukces zanotowały zespoły GTK Gdynia, oparte na uczniach VII Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, które wywalczyły tytuły mistrzowskie w kategorii dziewcząt i chłopców.
Zwycięska ekipa grała w składzie: Bartosz Wróbel, Przemysław Żołnierewicz, Artur Włodarczyk i Damian Jeszke. Drugi zespół męski zajął czwarte miejsce.
Dziewczęta grające w składzie Julia Drop, Katarzyna Derkowska, Agata Stępień i Kamila Podgórna zwyciężyły w rywalizacji kobiet.
***
Podopieczne Karoliny Wieczorek zajęły siódme miejsce na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Sierakowicach. Gdynianki wystąpiły w składzie: Natalia Ryng, Dominika Skrocka, Anna Markowska, Zuzanna Kulińska, Natalia Wojciechowska, Julia Manikowska, Paulina Koziełło, Kornelia Szczęsna, Emilia Richert, Nikola Czarnecka, Dominika Stani, Patrycja Gałka. Wszystkie dziewczyny uczą się w ZSSO w Gdyni.
Wicemistrzowie Pomorza chłopców w roczniku 2002 - GTK Gdynia (uczniowie SSP 14 Gdynia) wygrali jubileuszowy XXXV Turniej Koszykówki z okazji Dnia Dziecka w Poznaniu organizowany przez klub Pyra Poznań. W finale gdynianie pokonali TKM Włocławek 50:32, do najlepszej piątki turnieju wybrano Piotra Lisa, a najlepszym zawodnikiem zespołu został Michał Lis.