1103 (703) 2013-06-14 - 2013-06-20

Mastersi zdobywają medale

W dniach 1 - 2 .06. 2013 r. w Sankt Petersburgu odbyły się 8 Międzynarodowe Zawody w kat. MASTERS, na 50 m basenie, w których uczestniczyło ponad 200 zawodników z Estonii, Finlandii, Litwy, Polski, Ukrainy i Rosji.
Polskę reprezentowali dwaj mastersi z klubu WKS Flota Gdynia - Stanisław Wielebski (84 lata), który dwukrotnie był pierwszy, na 50 i 100 m stylem klasycznym, Andrzej Jacaszek (60 lat), startując na tych samych dystansach zajął V i VI miejsce poprawiając o kilka sekund swoje życiowe rekordy.
W sobotę, 8.06.2013 r., w Rumi odbyły się już kolejne zawody pływackie MASTERS „Sprint Rumi", w których uczestniczyło czterech zawodników z WKS Flota Gdynia, Józef Jacaszek - obecnie najstarszy zawodnik (85 lat), który na dystansach 50 m grzbietem i 50 m dowolnym zajął I miejsce oraz Witosława Olechnicka (63 lata) - 2 pierwsze miejsca, Andrzej Jacaszek i Jacek Kiński (60 lat) - na swoich dystansach zajęli dwukrotnie I i II miejsca.
W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z Polski w tym 12 - osobowa grupa mastersów z Kaliningradu. Uczestniczyły również osoby niepełnosprawne, rozegrano dwa biegi na dystansie - 50 m stylem dowolnym, co zostało nagrodzone wielkimi brawami.
29 i 30 czerwca 2013 r na 25 m basenie przy Zespole Szkół nr 7 na Witominie (ul. Stawna 4/6), mastersi z Klubu WKS „FLOTA" Gdynia i kierownictwo szkoły organizują VIII Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Gdyni w pływaniu MASTERS w ramach obchodów Dni Morza. Organizatorzy zapraszają wszystkich umiejących pływać oraz osoby niepełnosprawne i uzależnione, które przepłyną minimum 25 m.
Zawodom patronuje prezydent Wojciech Szczurek.