1099 (699) 2013-05-17 - 2013-05-23

Juniorzy „Delfina” najlepsi w województwie

Na nowej pływalni w Kwidzynie odbyły się zawody kończące cykl Ligi Pomorskiej Juniorów. W finałowej rundzie wzięli udział najlepsi juniorzy naszego województwa.

Podopieczni trenerów Przemysława Czoków oraz Artura Ziniewicza zajmowali 25 miejsc medalowych. Mateusz Konopka na dystansie 200 m stylem motylkowym uzyskał najwartościowszy wynik zawodów. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski został nagrodzony pucharem Burmistrza Kwidzyna. W klasyfikacji generalnej po 3 rundach najlepszym zawodnikiem w kategorii 14 lat został Robert Paprocki, na 3 miejscu został sklasyfikowany Michał Laskowski. W kategorii 15 lat bezkonkurencyjny był Mateusz Arndt. Wśród 16 - latków zwyciężył wcześniej wymieniony Mateusz Konopka, zaś na 2 miejscu stanął Ernest Zuchowski. W klasyfikacji klubowej zespół zajął 2 miejsce, lecz pływacy sekcji uzyskali najwartościowsze wyniki w tegorocznej edycji Ligi Pomorskiej. Podczas zawodów odbyła się uroczystość wręczenia powołań do kadry narodowej. Z naszego klubu nominację otrzymali: Mateusz Arndt, Mateusz Konopka, Robert Paprocki oraz Krzysztof Pietrzak.