1096 (696) 2013-04-19 - 2013-04-25

Mistrzowie Polski to KS MAXIMUS Gdynia

6.04.2013 r. na sali sportowej „YMCA" Gdyni odbył się Kickboxing Gdynia Open 2013, w czasie którego zawodnicy rywalizowali w : Mistrzostwach Polski Juniorów w Kickboxingu w Pointfighting; Mistrzostwach Polski w Formach przy Muzyce; Pucharze Polski w Kickboxingu w kategoriach juniorów Light-contact, kadetów starszych Pointfighting I Light-contact, kadetów młodszych Pointfighting; Konkurencjach sprawnościowo-technicznych dla dzieci do lat 12 (tor sprawnościowy z technikami KB)
Organizatorem był Klub Sportowy MAXIMUS z Gdyni.
W imprezie wzięło udział 235 zawodniczek i zawodników z 25 klubów z całej Polski.
Klasyfikacja drużynowa:
1. BESKID-DRAGON BIELSKO BIAŁA;2. CHAMPION LUBAWA;
3. KLUB SPORTOWY MAXIMUS GDYNIA;
4. KS BENIAMINEK STAROGARD;
5. ASWIR ALEX KUTNO.
MAXIMUSA reprezentowało 7 zawodników którzy zdobyli 10 medali, w tym 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe.
Mistrzem Polski Juniorów w pointfighting w kategorii +94 kg został Maciej Skąpski, który również zdobył Puchar Polski Juniorów w light-contact w tej samej kategorii wagowej. Mistrzem Polski Juniorów w pointfighting został również Mikołaj Tabisz w kategorii - 84 kg.
Vice-mistrzem Polski Juniorów w pointfighting w kategorii - 57 został Piotr Nasiadko.
Brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów w pointfighting zdobyli:
Alan Baranowski w kategorii - 57 kg;
Konrad Olszewski w kategorii - 79 kg;
I miejsce i Puchar Polski Juniorów w light-contact w kategorii -74 kg w zdobył Konrad Olszewski.
Dwa I miejsca i dwa Puchary Polski kadetów starszych w light-contact i pointfighting w kategorii +69 kg w zdobył Dominik Malecki.
Brązowy medal Pucharu Polski kadetów starszych w pointfighting w kategorii - 52 kg w zdobył Beniamin Wołodko.
W konkurencji sprawnościowo - technicznej startowało 48 dzieci.
W kategorii dzieci 5-6 lat: