1092 (692) 2013-03-22 - 2013-03-28

Sukcesy pływaków Mastersów w Kaliningradzie

W dniach 9 - 10 marca 2013 r. w Kaliningradzie odbyły się XV Międzynarodowe Zawody Pływackie w kat. MASTERS na 50 m basenie. W zawodach uczestniczyło około 100 zawodników z Litwy, Łotwy, Rosji i Polski.

Z klubu WKS Flota wystartowali:
Stanisław Wielebski (najstarszy zawodnik, kat. wiekowa 80-84 lata), Andrzej Jacaszek i Witosława Olechnicka (kat. wiekowa 60-64 lata). Zdobyli łącznie 8 medali, w tym 5 złotych, a jako klub uplasowali się na 7 pozycji na 15 klubów startujących.
Dwóch zawodników startowało z Grupy Pływackiej Gdynia Masters:
Piotr Stasiuk (w kat. wiekowej 40-44 lat) i Andrzej Skwarło (w kat. wiekowej 70-74 lata), którzy łącznie zdobyli 5 złotych medali.
W punktacji końcowej, licząc trzy najlepsze wyniki, na pierwszych miejscach w swoich grupach wiekowych znaleźli się: Witosława Olechnicka, Stanisław Wielebski, Andrzej Skwarło.