1080 (680) 2012-12-21 - 2013-01-03

Złoto dla żeglarza

Michał Krasodomski, uczeń klasy czwartej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdyni, żeglarz z Yacht Klubu Polskiego Gdynia, zwyciężył w St. Nicholas Regatta - ostatnich tegorocznych zawodach w klasie Optymist, które rozegrane zostały w dniach 7-9 grudnia 2012 r. w chorwackim mieście Pula. Młody żeglarz pokonał ponad 200 zawodników, w tym medalistów mistrzostw Europy, zwyciężając w klasyfikacji ogólnej i do lat 12. 10-latek walczył nie tylko z konkurentami, ale i z pogodą. Wyścigi rozgrywane były przy niskich temperaturach, padającym gradzie i bardzo silnym lub słabym wietrze.
Warto odnotować, że najlepszą zawodniczką do lat 12 okazała się Julia Mathea z klubu Arka Gdynia, a trzecie miejsce zajęła Barbara Dzik z Yacht Klubu Polskiego Gdynia.