1042 (642) 2012-03-09 - 2012-03-15

Dobre występy naszych gimnastyczek

Podczas zawodów „Champions Cup - Gazprom" rozgrywanych w Moskwie w ramach światowego cyklu Grand Prix 2012 w gimnastyce artystycznej Joanna Mitrosz została sklasyfikowana na jedenastym miejscu. Nasza reprezentantka zakwalifikowała się również do finałów z piłką, maczugami i ze wstążką.
W turnieju juniorek rozegrano zawody drużynowe, w których zwyciężyła Rosja-I przed Białorusią i Gruzją. Polska drużyna w składzie: Malwina Kozłowska i Marta Kulesza zajęła dziewiętnaste miejsce.
Wszystkie gimnastyczki trenują na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej przy ulicy Władysława IV 54. Asia Mitrosz olimpijka jest absolwentką, a juniorki są uczennicami gdyńskiego SMS-u.
***
Bardzo udany start w Grand Prix Polski Juniorek i Seniorek, odnotowały zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej w Gdyni.
W klasyfikacji juniorek pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 2 gimnazjum Malwina Kozłowska wyprzedzając drugą uczennicę Martę Kuleszę (klasa 1 gimnazjum). W pierwszej dziesiątce zawodniczek znalazły się także nasze uczennice Katarzyna Romaniuk (4 m), Angelika Rywalska (7 m), Angela Kosoulieva (8 m), Kornelia Lis (9 m). W gronie 42 startujących juniorek dalsze miejsca zajęły: Dagmara Bąk (11 m), Julia Woźniak (14 m), Katarzyna Pietrzak (18 m) .
W kategorii seniorek pierwsze miejsce zdobyła Anna Czarniecka, a trzecie Marta Jasińska (obie uczennice klasy 1 liceum).
Zawodniczkom , trenerkom i choreografom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni przy ulicy Władysława IV 54 gratulujemy sukcesu.