1203 (1003) 2015-08-14 - 2015-08-27

Nils Frommhold i Diana Riesler najlepsi

Jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold, z czasem 3:54:07, wygrał w pierwszych w historii Polski zawodach cyklu IRONMAN 70.3. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Ukrainy Anton Blokhin. Trzecie miejsce zajął Polak, Miłosz Sowiński. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami – Pauliną Kotficą i Ewą Komander. W niedzielnych zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów. Czas zwycięzcy jest nowym rekordem trasy. Poprzedni należał do zeszłorocznego triumfatora Andreasa Raelerta i wynosił 3:54:44.

W Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wystartowała czołówka światowego triathlonu oraz najlepsi obecnie zawodnicy z Polski. Etap pływacki najszybciej pokonał Nils Frommhold, który z każdą kolejną konkurencją powiększał przewagę nad rywalami. Jako drugi w strefie zmian zameldował się Anton Blokhin. Pierwszym z Polaków na gdyńskiej plaży był Mistrz Polski na tym dystansie - Kacper Adam. Na wyścigu kolarskim klasyfikacja nie uległa zmianie. Frommhold potrzebował zaledwie 2 godzin i 5 minut, aby pokonać odcinek 90 kilometrów. Na trasę półmaratonu wybiegł z kilkuminutową przewagą nad Antonem Blokhinem. Za nimi, niemal równocześnie na Skwer Kościuszki wjechali po pokonaniu 90 km Kacper Adam i Mikołaj Luft. Zaraz po wyjściu ze strefy zmian, Luft wyprzedził Adama.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Niemiec Diana Riesler. Po pływaniu najszybciej na trasę kolarską wyruszyła Polka – Paulina Kotfica. W pogoni za nią ze stratą jednej minuty wyjechały Diana Riesler i Ewa Komander. Riesler szybko dogoniła Kotficę i etap kolarski pokonała najszybciej ze wszystkich zawodniczek. W trakcie półmaratonu Riesler powiększyła przewagę nad Polkami i wbiegła na metę z czasem 4:23:01.Mężczyźni:

1. Nils Frommhold (Niemcy) – 3:54:07;

2. Anton Blokhin (Ukraina) – 3:59:30;

3. Miłosz Sowiński (Polska) – 4:02:01;

4. Massimo Cigana (Włochy) – 4:02:14;

5. Mikołaj Luft (Polska) – 4:03:15;

6. Kacper Adam (Polska) – 4:07:51;